EVRT252EP10RJE Ohmite
  • Available: 10
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about EVRT252EP10RJE Ohmite
    EVRT252EP10RJE Ohmite
    EVRT252EP10RJE is manufactured by Ohmite and is categorized in the Other Mount Resistors category. EVRT252EP10RJE is described as RES CHAS MNT 10 OHM 5% 350W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Other Mount Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Other Mount Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP