D50K1K0E Ohmite
  • Available: 77
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about D50K1K0E Ohmite
    D50K1K0E Ohmite
    D50K1K0E is manufactured by Ohmite and is categorized in the Adjustable Power Resistor category. D50K1K0E is described as RESISTOR POWER ADJ 1K OHM 50W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED