D100K40KE Ohmite
  • More about D100K40KE Ohmite
    D100K40KE Ohmite
    D100K40KE is manufactured by Ohmite and is categorized in the Adjustable Power Resistor category. D100K40KE is described as RESISTOR POWER ADJ 40K OHM 100W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE