D100K100E Ohmite
  • Available: 161
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about D100K100E Ohmite
    D100K100E Ohmite
    D100K100E is manufactured by Ohmite and is categorized in the Adjustable Power Resistor category. D100K100E is described as RESISTOR POWER ADJ 100 OHM 100W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Adjustable Power Resistor from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Adjustable Power Resistor
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"