CR301-50VE Ohmite
  • Part Number: CR301-50VE
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: ALUMINUM HEATSINK 50MM DEGREASED
  • Category: Thermal Heat Sinks
  • Status:
  • More about CR301-50VE Ohmite
    CR301-50VE Ohmite
    CR301-50VE is manufactured by Ohmite and is categorized in the Thermal Heat Sinks category. CR301-50VE is described as ALUMINUM HEATSINK 50MM DEGREASED. Perfect Parts is a supplier of Thermal Support Devices and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Thermal Heat Sinks from all manufacturers
    ---> Thermal Support Devices by sub category
  • More About  Thermal Heat Sinks
    Thermal Support Devices
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    View
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM