CR101-75VE Ohmite
  • Part Number: CR101-75VE
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: ALUMINUM HEATSINK 75MM DEGREASED
  • Category: Thermal Heat Sinks
  • Status:
  • More about CR101-75VE Ohmite
    CR101-75VE Ohmite
    CR101-75VE is manufactured by Ohmite and is categorized in the Thermal Heat Sinks category. CR101-75VE is described as ALUMINUM HEATSINK 75MM DEGREASED. Perfect Parts is a supplier of Thermal Support Devices and other Miscellaneous.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    View
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED