ACPP0805 27R B Ohmite
  • Part Number: ACPP0805 27R B
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: RES SMD 27 OHM 0.1% 1/10W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about ACPP0805 27R B Ohmite
    ACPP0805 27R B Ohmite
    ACPP0805 27R B is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. ACPP0805 27R B is described as RES SMD 27 OHM 0.1% 1/10W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    View
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK