604HR020E Ohmite
  • Available: 473
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 604HR020E Ohmite
    604HR020E Ohmite
    604HR020E is manufactured by Ohmite and is categorized in the Through Hole Resistors category. 604HR020E is described as RES 0.02 OHM 3/8W 3% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"