17FPR010E Ohmite
  • Available: 305
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 17FPR010E Ohmite
    17FPR010E Ohmite
    17FPR010E is manufactured by Ohmite and is categorized in the Through Hole Resistors category. 17FPR010E is described as RES 0.01 OHM 7W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    View
    Schroff
    CONNECTOR H 15 F