15FR010E Ohmite
  • Available: 6,864
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 15FR010E Ohmite
    15FR010E Ohmite
    15FR010E is manufactured by Ohmite and is categorized in the Through Hole Resistors category. 15FR010E is described as RES 0.01 OHM 5W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"