12FR010E Ohmite
  • Available: 1,460
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 12FR010E Ohmite
    12FR010E Ohmite
    12FR010E is manufactured by Ohmite and is categorized in the Through Hole Resistors category. 12FR010E is described as RES 0.01 OHM 2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"