MBR40250TG ON Semiconductor
  • Available: 2,297
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MBR40250TG ON Semiconductor
    MBR40250TG ON Semiconductor
    MBR40250TG is manufactured by ON Semiconductor and is categorized in the Zener Single Diodes category. MBR40250TG is described as DIODE SCHOTTKY 250V 40A TO220AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ON Semiconductor
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    View
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN