FFH60UP40S3 ON Semiconductor
  • More about FFH60UP40S3 ON Semiconductor
    FFH60UP40S3 ON Semiconductor
    FFH60UP40S3 is manufactured by ON Semiconductor and is categorized in the Zener Single Diodes category. FFH60UP40S3 is described as DIODE GEN PURP 400V 60A TO247. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ON Semiconductor
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    View
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE