NHD-4.3CTP-SHIELD-L Newhaven Display
  • More about NHD-4.3CTP-SHIELD-L Newhaven Display
    NHD-4.3CTP-SHIELD-L is manufactured by Newhaven Display and is categorized in the Evaluation Expansion Boards category. NHD-4.3CTP-SHIELD-L is described as LCD 4.3" 480X272 CAP TOUCHSCREEN. Perfect Parts is a supplier of Evaluation Boards and other Development Boards, Kits, Evaluation Tools, & Accessories.
    ---> Other parts by Newhaven Display
    ---> Evaluation Expansion Boards from all manufacturers
    ---> Evaluation Boards by sub category
  • More About  Evaluation Expansion Boards
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD RACK 19X3UX12 5 SLOT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK ASSEMBLY EIA 3UX19X9
    View
    MODULE CARD RACK 19X3UX9 5 SLOT
    CARD RACK TOP/BOT VENT 3UX8.5X7
    CARD RACK 5.25X19X9 SNAPIN PLAST
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH