TWR-K60D100M-KIT NXP
  • Part Number: TWR-K60D100M-KIT
  • Manufacturer Name: NXP
  • Description: KIT TOWER K60D 100MHZ
  • Category: Embedded MCU & DSP
  • Status:
  • More about TWR-K60D100M-KIT NXP
    TWR-K60D100M-KIT NXP
    TWR-K60D100M-KIT is manufactured by NXP and is categorized in the Embedded MCU & DSP category. TWR-K60D100M-KIT is described as KIT TOWER K60D 100MHZ. Perfect Parts is a supplier of Embedded Computers and other Development Boards, Kits, Evaluation Tools, & Accessories.
    ---> Other parts by NXP
    ---> Embedded MCU & DSP from all manufacturers
    ---> Embedded Computers by sub category
  • More About  Embedded MCU & DSP
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    View
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM