TWR-K40D100M-KIT NXP
  • Part Number: TWR-K40D100M-KIT
  • Manufacturer Name: NXP
  • Description: KIT TOWER K40D 100MHZ
  • Category: Embedded MCU & DSP
  • Status:
  • More about TWR-K40D100M-KIT NXP
    TWR-K40D100M-KIT NXP
    TWR-K40D100M-KIT is manufactured by NXP and is categorized in the Embedded MCU & DSP category. TWR-K40D100M-KIT is described as KIT TOWER K40D 100MHZ. Perfect Parts is a supplier of Embedded Computers and other Development Boards, Kits, Evaluation Tools, & Accessories.
    ---> Other parts by NXP
    ---> Embedded MCU & DSP from all manufacturers
    ---> Embedded Computers by sub category
  • More About  Embedded MCU & DSP
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE