SCC2692AE1N28,602 NXP
  • Part Number: SCC2692AE1N28,602
  • Manufacturer Name: NXP
  • Description: IC DUART 1MBPS 28DIP
  • Category: UART Interface
  • Status:
  • More about SCC2692AE1N28,602 NXP
    SCC2692AE1N28,602 NXP
    ---> Other parts by NXP
    ---> UART Interface from all manufacturers
    ---> Interface ICs by sub category
  • More About  UART Interface
    Interface ICs
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT