SCC2691AC1A28,602 NXP
  • Part Number: SCC2691AC1A28,602
  • Manufacturer Name: NXP
  • Description: IC UART SINGLE 28-PLCC
  • Category: UART Interface
  • Status:
  • More about SCC2691AC1A28,602 NXP
    SCC2691AC1A28,602 NXP
    ---> Other parts by NXP
    ---> UART Interface from all manufacturers
    ---> Interface ICs by sub category
  • More About  UART Interface
    Interface ICs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    View
    Energizer
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V