BZX284-C5V6,115 NXP
  • Part Number: BZX284-C5V6,115
  • Manufacturer Name: NXP
  • Description: DIODE ZENER 5.6V 400MW SOD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • More about BZX284-C5V6,115 NXP
    BZX284-C5V6,115 NXP
    BZX284-C5V6,115 is manufactured by NXP and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZX284-C5V6,115 is described as DIODE ZENER 5.6V 400MW SOD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by NXP
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED