BZX284-C2V7,115 NXP
  • Part Number: BZX284-C2V7,115
  • Manufacturer Name: NXP
  • Description: DIODE ZENER 2.7V 400MW SOD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • More about BZX284-C2V7,115 NXP
    BZX284-C2V7,115 NXP
    BZX284-C2V7,115 is manufactured by NXP and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZX284-C2V7,115 is described as DIODE ZENER 2.7V 400MW SOD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by NXP
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM