BZX284-B36,115 NXP
  • Part Number: BZX284-B36,115
  • Manufacturer Name: NXP
  • Description: DIODE ZENER 36V 400MW SOD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • More about BZX284-B36,115 NXP
    BZX284-B36,115 NXP
    BZX284-B36,115 is manufactured by NXP and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZX284-B36,115 is described as DIODE ZENER 36V 400MW SOD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by NXP
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH