BYC8B-600PQP NXP
  • Part Number: BYC8B-600PQP
  • Manufacturer Name: NXP
  • Description: DIODE GEN PURP 600V 8A
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about BYC8B-600PQP NXP
    BYC8B-600PQP NXP
    BYC8B-600PQP is manufactured by NXP and is categorized in the Zener Single Diodes category. BYC8B-600PQP is described as DIODE GEN PURP 600V 8A. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by NXP
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    View
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ