R16-11D3-12 NTE ELECTRONICS
  • More about R16-11D3-12 NTE ELECTRONICS
    R16-11D3-12 NTE ELECTRONICS
    R16-11D3-12 is manufactured by NTE ELECTRONICS and is categorized in the General Purpose Relays category. R16-11D3-12 is described as Product Description: RELAY, DPDT, 3A, 12VDC COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by NTE ELECTRONICS
    ---> General Purpose Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  General Purpose Relays
    General Purpose Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"