74-MS500MA NTE ELECTRONICS
  • Part Number: 74-MS500MA
  • Manufacturer Name: NTE ELECTRONICS
  • Description: FUSE-MICRO PICO EQUIVALENT 2.4 X 7MM EPOXY COATED AXIAL LEAD 500MA 125V SLOW BLO
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about 74-MS500MA NTE ELECTRONICS
    74-MS500MA NTE ELECTRONICS
    74-MS500MA is manufactured by NTE ELECTRONICS and is categorized in the Fuses category. 74-MS500MA is described as FUSE-MICRO PICO EQUIVALENT 2.4 X 7MM EPOXY COATED AXIAL LEAD 500MA 125V SLOW BLO. Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by NTE ELECTRONICS
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
    Essentra Components
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"