74-MF500MA NTE ELECTRONICS
  • Part Number: 74-MF500MA
  • Manufacturer Name: NTE ELECTRONICS
  • Description: FUSE-MICRO PICO EQUIVALENT 2.4 X 7MM EPOXY COATED AXIAL LEAD 500MA 125V FAST ACT
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about 74-MF500MA NTE ELECTRONICS
    74-MF500MA NTE ELECTRONICS
    74-MF500MA is manufactured by NTE ELECTRONICS and is categorized in the Fuses category. 74-MF500MA is described as FUSE-MICRO PICO EQUIVALENT 2.4 X 7MM EPOXY COATED AXIAL LEAD 500MA 125V FAST ACT. Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.