11938KA-48M-EA-00 NMB Tech
  • Part Number: 11938KA-48M-EA-00
  • Manufacturer Name: NMB Tech
  • Description: Product Description: Fan, 48VDC, 118.0CFM, Std 2 wire, 119mmSQx38mm
  • Category: Axial Fans
  • Status:
  • More about 11938KA-48M-EA-00 NMB Tech
    11938KA-48M-EA-00 NMB Tech
    11938KA-48M-EA-00 is manufactured by NMB Tech and is categorized in the Axial Fans category. 11938KA-48M-EA-00 is described as Product Description: Fan, 48VDC, 118.0CFM, Std 2 wire, 119mmSQx38mm . Perfect Parts is a supplier of Thermal Support Devices and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by NMB Tech
    ---> Axial Fans from all manufacturers
    ---> Thermal Support Devices by sub category
  • More About  Axial Fans
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    View
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    View
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA