04020VA-12M-AA-00 NMB Tech
  • Part Number: 04020VA-12M-AA-00
  • Manufacturer Name: NMB Tech
  • Description: Product Description: Fan, 12VDC, 8.8CFM, Std 2 wire, 40mmSQx20mm
  • Category: Axial Fans
  • Status:
  • More about 04020VA-12M-AA-00 NMB Tech
    04020VA-12M-AA-00 NMB Tech
    04020VA-12M-AA-00 is manufactured by NMB Tech and is categorized in the Axial Fans category. 04020VA-12M-AA-00 is described as Product Description: Fan, 12VDC, 8.8CFM, Std 2 wire, 40mmSQx20mm . Perfect Parts is a supplier of Thermal Support Devices and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by NMB Tech
    ---> Axial Fans from all manufacturers
    ---> Thermal Support Devices by sub category
  • More About  Axial Fans
    Thermal Support Devices
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE