YB15WRKG01-2CF05-JB NKK Switches
  • More about YB15WRKG01-2CF05-JB NKK Switches
    YB15WRKG01-2CF05-JB is manufactured by NKK Switches and is categorized in the Pushbutton Switches category. YB15WRKG01-2CF05-JB is described as SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by NKK Switches
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"