YB02KW01-5D24-JB NKK Switches
  • More about YB02KW01-5D24-JB NKK Switches
    YB02KW01-5D24-JB NKK Switches
    YB02KW01-5D24-JB is manufactured by NKK Switches and is categorized in the Panel Indicators & Pilot Lights category. YB02KW01-5D24-JB is described as LED PANEL INDICATOR AMB 24V. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM