FR01FR16H-06XL-W-S NKK Switches
  • Part Number: FR01FR16H-06XL-W-S
  • Manufacturer Name: NKK Switches
  • Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 5V
  • Category: DIP Switches
  • Status:
  • More about FR01FR16H-06XL-W-S NKK Switches
    FR01FR16H-06XL-W-S is manufactured by NKK Switches and is categorized in the DIP Switches category. FR01FR16H-06XL-W-S is described as SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 5V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by NKK Switches
    ---> DIP Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  DIP Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM