MPDTH12060WAS Murata Power
  • More about MPDTH12060WAS Murata Power
    MPDTH12060WAS Murata Power
    MPDTH12060WAS is manufactured by Murata Power and is categorized in the DC/DC Converters category. MPDTH12060WAS is described as CONV DC/DC 55W 1.2-5.5VOUT 10A. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Murata Power
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE