LQP02HQ6N2J02L Murata
  • Part Number: LQP02HQ6N2J02L
  • Manufacturer Name: Murata
  • Description: 01005 (0402) 0.3 0.02MM 6.2NH 5%
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about LQP02HQ6N2J02L Murata
    LQP02HQ6N2J02L Murata
    LQP02HQ6N2J02L is manufactured by Murata and is categorized in the Fixed Inductors category. LQP02HQ6N2J02L is described as 01005 (0402) 0.3 0.02MM 6.2NH 5%. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Murata
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR PAD BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    View
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V