LQP02HQ1N1C02E Murata
  • Part Number: LQP02HQ1N1C02E
  • Manufacturer Name: Murata
  • Description: FIXED IND 1.1NH 850MA 1.1 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about LQP02HQ1N1C02E Murata
    LQP02HQ1N1C02E Murata
    LQP02HQ1N1C02E is manufactured by Murata and is categorized in the Fixed Inductors category. LQP02HQ1N1C02E is described as FIXED IND 1.1NH 850MA 1.1 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE