LQH2MCN4R7M52L Murata
  • Part Number: LQH2MCN4R7M52L
  • Manufacturer Name: Murata
  • Description: FIXED IND 4.7UH 335MA 910 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 116,359
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about LQH2MCN4R7M52L Murata
    LQH2MCN4R7M52L Murata
    LQH2MCN4R7M52L is manufactured by Murata and is categorized in the Fixed Inductors category. LQH2MCN4R7M52L is described as FIXED IND 4.7UH 335MA 910 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Murata
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM