DFE252010F-4R7M=P2 Murata
  • Part Number: DFE252010F-4R7M=P2
  • Manufacturer Name: Murata
  • Description: FIXED IND 4.7UH 1.4A 240 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about DFE252010F-4R7M=P2 Murata
    DFE252010F-4R7M=P2 Murata
    DFE252010F-4R7M=P2 is manufactured by Murata and is categorized in the Fixed Inductors category. DFE252010F-4R7M=P2 is described as FIXED IND 4.7UH 1.4A 240 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Murata
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"