APT20DC120HJ Microsemi Corp
  • More about APT20DC120HJ Microsemi Corp
    APT20DC120HJ Microsemi Corp
    APT20DC120HJ is manufactured by Microsemi Corp and is categorized in the Bridge Rectifier Diodes category. APT20DC120HJ is described as RECT BRIDGE 20A 1200V SOT227. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Microsemi Corp
    ---> Bridge Rectifier Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Bridge Rectifier Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL