1N5822US Microsemi Corp
  • More about 1N5822US Microsemi Corp
    1N5822US Microsemi Corp
    1N5822US is manufactured by Microsemi Corp and is categorized in the Zener Single Diodes category. 1N5822US is described as DIODE SCHOTTKY 40V 3A B-MELF. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Microsemi Corp
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"