P6KE120A-TP Micro Commercial
  • More about P6KE120A-TP Micro Commercial
    P6KE120A-TP Micro Commercial
    P6KE120A-TP is manufactured by Micro Commercial and is categorized in the TVS Diodes category. P6KE120A-TP is described as 120V, 600W, UNIDIRECTIONAL TVS,. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Micro Commercial
    ---> TVS Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  TVS Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE