MD160S16M5-BP Micro Commercial
  • More about MD160S16M5-BP Micro Commercial
    MD160S16M5-BP Micro Commercial
    MD160S16M5-BP is manufactured by Micro Commercial and is categorized in the Bridge Rectifier Diodes category. MD160S16M5-BP is described as BRIDGE RECT 1600V 160A M5 PAC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Micro Commercial
    ---> Bridge Rectifier Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Bridge Rectifier Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"