GBU15K-BP Micro Commercial
  • More about GBU15K-BP Micro Commercial
    GBU15K-BP Micro Commercial
    GBU15K-BP is manufactured by Micro Commercial and is categorized in the Bridge Rectifier Diodes category. GBU15K-BP is described as BRIDGE RECTIFIER 15A 800V GBU. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE