R6T60A2B Marathon Electric
  • Part Number: R6T60A2B
  • Manufacturer Name: Marathon Electric
  • Description: Product Description: FUSEBLOCK, 2-POLE, 60A/600V, CLASS T BOX LUG TERMINALS, REINFORCED SPRING CLIPS, UL LISTED, CSA CERTIFIED
  • Category: Fuse Blocks & Holders
  • Status:
  • More about R6T60A2B Marathon Electric
    R6T60A2B Marathon Electric
    R6T60A2B is manufactured by Marathon Electric and is categorized in the Fuse Blocks & Holders category. R6T60A2B is described as Product Description: FUSEBLOCK, 2-POLE, 60A/600V, CLASS T BOX LUG TERMINALS, REINFORCED SPRING CLIPS, UL LISTED, CSA CERTIFIED . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Marathon Electric
    ---> Fuse Blocks & Holders from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuse Blocks & Holders
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE