R6T30A2B Marathon Electric
  • Part Number: R6T30A2B
  • Manufacturer Name: Marathon Electric
  • Description: Product Description: FUSEBLOCK, 2-POLE, 30A/600V, CLASS T BOX LUG TERMINALS, REINFORCED SPRING CLIPS, UL LISTED, CSA CERTIFIED
  • Category: Fuse Blocks & Holders
  • Status:
  • More about R6T30A2B Marathon Electric
    R6T30A2B Marathon Electric
    R6T30A2B is manufactured by Marathon Electric and is categorized in the Fuse Blocks & Holders category. R6T30A2B is described as Product Description: FUSEBLOCK, 2-POLE, 30A/600V, CLASS T BOX LUG TERMINALS, REINFORCED SPRING CLIPS, UL LISTED, CSA CERTIFIED . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Marathon Electric
    ---> Fuse Blocks & Holders from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuse Blocks & Holders
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Volgen America - Kaga Elect
  • Description
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH