6SC30A4I Marathon Electric
  • Part Number: 6SC30A4I
  • Manufacturer Name: Marathon Electric
  • Description: Product Description: Fuseblock, 4-P, 30A/600V, CC, DIN, TOUCH-SAFE FOLD-OUT DOOR DESIGN DIN RAIL MOUNT, W/ INDICATOR
  • Category: Fuse Blocks & Holders
  • Status:
  • More about 6SC30A4I Marathon Electric
    6SC30A4I Marathon Electric
    6SC30A4I is manufactured by Marathon Electric and is categorized in the Fuse Blocks & Holders category. 6SC30A4I is described as Product Description: Fuseblock, 4-P, 30A/600V, CC, DIN, TOUCH-SAFE FOLD-OUT DOOR DESIGN DIN RAIL MOUNT, W/ INDICATOR . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Marathon Electric
    ---> Fuse Blocks & Holders from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuse Blocks & Holders
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"