6SC30A1I Marathon Electric
  • Part Number: 6SC30A1I
  • Manufacturer Name: Marathon Electric
  • Description: Product Description: Fuseblock, 1-P, 30A/600V, CC, DIN, TOUCH-SAFE FOLD-OUT DOOR DESIGN DIN RAIL MOUNT, W/ INDICATOR
  • Category: Fuse Blocks & Holders
  • Status:
  • More about 6SC30A1I Marathon Electric
    6SC30A1I Marathon Electric
    6SC30A1I is manufactured by Marathon Electric and is categorized in the Fuse Blocks & Holders category. 6SC30A1I is described as Product Description: Fuseblock, 1-P, 30A/600V, CC, DIN, TOUCH-SAFE FOLD-OUT DOOR DESIGN DIN RAIL MOUNT, W/ INDICATOR . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Marathon Electric
    ---> Fuse Blocks & Holders from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuse Blocks & Holders
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    View
    Wakefield-vette
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP