6J100A3B Marathon Electric
  • Part Number: 6J100A3B
  • Manufacturer Name: Marathon Electric
  • Description: Product Description: FUSEBLOCK, 3-POLE, 100A/600V, J BOX LUG TERMINALS, REINFORCED SPRING CLIPS, UL LISTED, CSA CERTIFIED
  • Category: Fuse Blocks & Holders
  • Status:
  • More about 6J100A3B Marathon Electric
    6J100A3B Marathon Electric
    6J100A3B is manufactured by Marathon Electric and is categorized in the Fuse Blocks & Holders category. 6J100A3B is described as Product Description: FUSEBLOCK, 3-POLE, 100A/600V, J BOX LUG TERMINALS, REINFORCED SPRING CLIPS, UL LISTED, CSA CERTIFIED . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Marathon Electric
    ---> Fuse Blocks & Holders from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuse Blocks & Holders
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER WHITE 680OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Ftdi
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK