831VS-240A Magnecraft / Schneider Electric
  • More about 831VS-240A Magnecraft / Schneider Electric
    831VS-240A is manufactured by Magnecraft / Schneider Electric and is categorized in the Time Delay Relays category. 831VS-240A is described as Product Description: Voltage Sensing Relay, SPDT, 15A, 240VAC Monitoring, 0-10 Sec Output Delay, DIN Mount . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Magnecraft / Schneider Electric
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT