755XBXC-12A Magnecraft / Schneider Electric
  • More about 755XBXC-12A Magnecraft / Schneider Electric
    755XBXC-12A is manufactured by Magnecraft / Schneider Electric and is categorized in the Latching Relays category. 755XBXC-12A is described as Product Description: Latching Relay, DPDT, 3A, 12 VAC, 11 Pin Octal . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Magnecraft / Schneider Electric
    ---> Latching Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Latching Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"