303XHXC1-12A Magnecraft / Schneider Electric
  • More about 303XHXC1-12A Magnecraft / Schneider Electric
    303XHXC1-12A is manufactured by Magnecraft / Schneider Electric and is categorized in the Latching Relays category. 303XHXC1-12A is described as Product Description: Latching Relay, SPDT, 30A, 12 VAC, 8 Pin Blade; Solder . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Magnecraft / Schneider Electric
    ---> Latching Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Latching Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"