303XHXC1-120A Magnecraft / Schneider Electric
  • More about 303XHXC1-120A Magnecraft / Schneider Electric
    303XHXC1-120A is manufactured by Magnecraft / Schneider Electric and is categorized in the Latching Relays category. 303XHXC1-120A is described as Product Description: Latching Relay, SPDT, 30A, 120 VAC, 8 Pin Blade; Solder . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Magnecraft / Schneider Electric
    ---> Latching Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Latching Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    View
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA