303XHXC-24A Magnecraft / Schneider Electric
  • More about 303XHXC-24A Magnecraft / Schneider Electric
    303XHXC-24A is manufactured by Magnecraft / Schneider Electric and is categorized in the Latching Relays category. 303XHXC-24A is described as Product Description: Latching Relay, SPDT, 30A, 24 VAC, 8 Pin Blade; Solder . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    View
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"